Embed

TC ,AYÇİÇEK NONOŞ BEKİR İLE HUKUK DEVLETİ OLAMAZ

"Hah, bizimkiler Cumhurbaşkanı'nın yerini bulmuş Haydi, darbe yapalım" Güleyim de yabana gitmesin...

hergeçen gün geriye gidiyoruz, HAK ve Özgürlüklerde yüzyıl öncesinden de gerideyiz.

Bugün geldiğimiz nokta ne? Bu üşlkede ADALET ve KALKINMA olduğunu söyleyebilir miyiz?

Demokrasi,Fikir ve düşünce özgürlüğü var mı?

Orta Asyanın geri kalmış bazı ülkeleriyle Afrikanın Kabile devletlerinden farkımız kalmadı...

ÜÇ FETÖ cünün iftitasıyla SÖZCÜ gazetesini Suçlamak,Hukukun üstünlüğü değil,Üstünlerin ve kendini üstün sanan RTE nin HUKUKUDUR.

Böyle şey olur mu deniliyorsa,YARGININ ve HUKUKUN bittiği nokta budur

Hatta İFTİRACILAR FETÖ ci olabilir.

SÖZCÜ FETÖ cü ise Geçmişe BAK -RTE ve NONOŞ BEKİR de FETÖ cü

Bugün biz 68’liler olarak, 57. yılında 27 Mayıs Devrimi’ni yaratanları  saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz.  

27 Mayıs Devriminin Türk halkına en büyük armağanı, Türkiye tarihinin en özgürlükçü Anayasası olan “1961 Anayasası” olmuştu. Bu Anayasanın “Başlangıç” bölümünde 27 Mayıs Devrimi şöyle tanımlanmıştı: “Anayasa ve hukuk dışı tutum ve davranışlarıyla meşruluğunu kaybetmiş bir iktidara karşı Türk milletinin direnme hakkını kullanması eylemi…”  

Bu haklı  tanım çok  yerindedir. O gün yıkılan eski rejimin bugünkü devamcıları ne derlerse desinler onun gerici kararkterini, özünü doğru biçimde anlatmaktadır.. 

 

Zalim, zorba ve hukuk tanımayan iktidarlara karşı “direnme hakkı”, 1776 Amerikan “Bağımsızlık Bildirgesi” ve 1789 Fransız “İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirgesi”nden bu yana çağdaş demokratik hukuka girmiş en temel insan haklarındandır.

AKP neden başarama-z-dı?

​Tayyip Erdoğan, asıl eksikliği nihayet fark etti! Ensar Vakfı'nın genel kurulunda "14 yıldır kesintisiz iktidarız ama sosyal ve kültürel iktidarımız konusunda hâlâ sıkıntılarımız var" dedi.
Erdoğan, "Vakıf, dernek, parti gibi kuruluşlardan yapılan hizmetler gönül işidir. Sevgi, sevda işidir. İnsan yetiştirmek her şeyden önce inanç, adanmışlık, sabır ve süreklilik gerektirir. Her imkânımız var, tek eksiğimiz hizmete dönüştürecek adanmışlardır.

Medyadan sinemaya, bilim teknolojiden hukuka kadar pek çok alanda hâlâ en etkin yerlerde ülkesine ve milletine yabancı zihniyetteki kişilerin, ekiplerin, hiziplerin bulunduğunu biliyorum. Açıkça söylemek gerekirse bu durumdan da büyük üzüntü duyuyorum. Dün hedefimiz bir avuç birikimli nesil yetiştirmekti, bugün ise hedeflerimiz çok çok farklıdır. Elimizde böyle bir imkân varken hâlâ pek çok yeri boş bırakıyor olmamız aklın kabul edebileceği bir durum değildir. Bu konuda Ensar Vakfı'mıza çok büyük görevler düşüyor. Umudunu bize bağlamış milyonlarca mazlumun sorumluluğunun üzerimizde olduğunu unutmamalıyız" diye konuştu!

*

Aslında sorunun temelinde Tayyip Bey'in bu Kasımpaşa anlayışı yatıyor. Sadece onun değil tabii... Pek çok siyaset adamı, iktidar olunca her alanda egemen olacağını zanneder. Olamayınca da üzüntü duyar!

Sorun adanmış insan eksikliğinde değil o insanın ahlâk anlayışındadır!

Mesela, gazeteleri devletin gücünü kullanarak ele geçirdiler ama oralara atamayla gelen kişiler gazetecilik yapamadı! Zaten hiçbiri gazeteciliği bir meslek olarak benimsemiş değildi. İdeolojik amaçla bu "sektör"e girmişlerdi. Oysa bir meslekte başarılı olmak için o mesleğin kurallarına harfiyen uymak gerekir.

Market açar gibi hukuk fakültesi açsanız da sonuçta oralarda okutacağınız dersler, adı üzerinde "hukuk" dersleridir. Hukuk eğitimi almış insanlar, şayet hukuka değil de başka amaçlara adanmış iseler hiçbir zaman hukukçu olamaz? Ne olurlar? Mesela cemaat savcısı veya hâkimi olabilirler?veya NONOŞ BEKİR gibi saçmalarlar...DİPLOMA ile HUKUKCU olunmaz.

Bilim ve teknoloji kuruluşlarında etkili olmak için de bilimle uğraşıp bu alanda bir ilerleme kaydetmiş olmak gerekir. AKP'li olmak bilim adamı olmak için yeterli değildir.

AKP'li olunca gazeteci, müzisyen, yönetmen, yazar olunmuyor ki? Böyle bir meslekte veya alanda söz sahibi olmak için doğuştan yetenek sahibi olmak bile yeterli olmaz, sistemli eğitim ve çalışmak gerekir.AKEPE liler ancak İktidar zehirlenmesine uğramış PARA PUTPERESTLERİ dir.

Bilim ve kültür adamı yetiştirecek ortam 14 yılda da sağlanamaz! Bu, nesilden nesile geçen bir mirasın daha ileri götürülmesiyle mümkün olur.

Türkiye'de tarihi birikimin üzerine ilave edilen modern bilim ve kültürün temeli, cumhuriyetten sonra üniversitelerimize bilimsel disiplin kazandıran Hitler kaçkını Yahudi bilim adamları tarafından atılmıştır. Ve hepsi namuslu çalışmış, aldıkları paranın karşılığını fazlasıyla vermişlerdir.

Şimdi bu işi Ensar Vakfı mı yapacak? Önünüze gelene bir sorun bakalım; Ensar Vakfı ne ile meşhur?

*

AKP döneminde, 14 yılda neredeyse bütün sınav soruları çalınmış, üniversitelere hak etmeyenler girmiş, devlet kadrolarına hak etmeyenler alınmıştır. Temeli hırsızlık ve sahtekârlık olan bir kadrolaşma sisteminden bilim-kültür veya sanat insanı yetişir mi? Hırsızdan sanatçı olur mu? Veya hayata başkasının hakkını yiyerek başlayan kişiden hukukçu olur mu? Ahlâkı olmayanın kültürü olur mu? Ahlâk temeli olmadan bilim üretilir mi?ALLAH beni affetsin demekle suçtan kurtulmak mümkün olur mu?

Ve insanları kendi ideolojik tercihlerine göre yetiştirmeye dayanan bir kültür politikasının temelinde de insanları çalmak ve robotlaştırmak, militanlaştırmak düşüncesi yok mudur? Bu düşünce başarısızlığa mahkûm değil midir?
 

NISA-12..Butun bunlar, Allah tan birer emirdir.
Allah her seyi bilen,CEZALANDIRMADA ACELE ETMESE DE ihmal etmeyendir.
ENAM-165..O, sizi yeryuzunun halifeleri yapan ve sizleri verdigi seylerle denemek icin kiminizi kiminize ustun kilandir.
Suphe yok ki, Rabbin CABUK CEZALANDIRAN ve yine suphe yok ki, O tek bagislayan, tek merhamet edendir.

 

PEZEVENK
. . . . . .
Dunya ahvalinden haberi yoktur
Sohbeti din ile acar pezevenk
Komsusu ac iken kendisi toktur
Sanki melek olmus ucar pezevenk
. . . . . .
Karanlik islerde ziplama ister
Evine granit * kaplama ister 
Dunya mektebinden diploma * ister
Insanlik dersinden kacar pezevenk
. . . . . .
Herkesin kabina cesmesi akmaz
Erkek sinekleri hareme sokmaz
Fakir komsusunun yuzune bakmaz
Selamsiz sabahsiz gecer pezevenk
. . . . . .
Sanirsin Allah la akde oturmus
Cennete giderken macun goturmus
Huriler i dizip isi bitirmis
Simdi gilmanlari secer pezevenk
. . . . . .
Aydinliga dusman yobazin dolu
Hu cekerken sismis agzinda dili
Erbabi, ulkede bunlardan dolu
Durmadan zehrini sacar pezevenk

A$ik ERBABI

 

__._,_.___
 
 
 

 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !