Embed

LAIK CUMHURIYET DUSMANI AKEPE ILE GIDISE DUR DEMELI

"GÖREV +YETKİ +SORUMLULUK BAKIMINDAN TEK ADAM ,RTE VE BAŞVEKİLİ VATANSEVERSE DAMADI ZATEN ENERJİ BAKANI HODRİ MEYDAN...

KAFAMI BOZAN ŞEYLER
Yandaş bir televizyon ekranlarından Atatürk'e yönelik iğrenç saldılar kamuoyunda haklı olarak tepkiye neden oldu.
Daha önce cemaatin hizmetinde olan ama 15 Temmuz'dan sonra adeta hidayete eren dinci tarihçi Mustafa Armağan'ın programına katılan Süleyman Yeşilyurt isimli kişi mi hayvan mi belli değil bir yobaz müsvettesi ,Atatürk'ün özel hayatına saldırıda bulundu.
Programın diğer konuğu Yavuz Bahadıroğlu ve Mustafa Armağan da bu iğrenç sözlere hiçbir şey demeyerek onayladılar.
Hemen arkasından Hasan Akar adlı kişinin de Atatürk için ağza alınmayacak hakaretler savurduğunu öğrendik.
Bunlar elbette ilk kez olmuyor. Karşı devrimci Atatürk düşmanı bu güruh çok uzun yıllardır bu melaneti hep işliyorlar. Ama şimdi durum biraz daha farklı. Referandum oyunuyla halkın yüzde 1.3'ünün farkıyla demokrasiden ve hukuk devletinden artık vazgeçtiğimizin “açıklanmasından” sonra yaratılan yeni iklimin ilk ürünleri bunlar.
Eğer gerekli tepki gösterilmezse bu tutumlar daha da yaygınlaşacaktır. Atatürk'e bu iğrenç saldırılar kamuoyunda büyük tepkiyle karşılaşınca iktidar da ister istemez yapılanı “kınamak” durumunda kaldı.Zaten başvekil RTE nin borozanı...
Ancak bu kınamalar durumu değiştirmiyor. Kınamalar Atatürk'e saygı çerçevesinde değil “Durun acele etmeyin sırası var” kıvamında.

Partisinin aldığı 'evet' kararının aksine 'hayır' oyu için çalışan MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, KRT'de Çağlar Cilara'nın programına katıldı ve seçimlerde şaibe olduğu gerekçesiyle sonuçların meşru olmadığını söyledi.

ATİLA KAYA: "SEÇİM SONUÇLARI MEŞRU DEĞİL, ŞAİBE VAR"

Eski Ülkü Ocakları Başkanı, MHP’li Atila kaya programda yaptığı açıklamada, "Kampanyanın kendisi son derece antidemokratik, adaletsiz, her türlü baskının uygulandığı bir süreç olarak yaşandı. Bunun en zirve yaptığı husus tam seçim günü sandıkların kapanmasına yakın bir saatte mühürsüz oyların geçerli sayılacağı yönünde YSK'nın aldığı karar. Başlı başına skandal" dedi.

CHP ATATURK PARTİSİ VE BAŞINA DA 8 SEÇİM YENİLGİSİ İLE HALA ORADA OTURMAKTA ISRAR EDEN DERSİMLİ KEMAL ZATEN YAKIŞMIYOR...

Sn  Hanımefendiler , Beyefendiler ,
Ülkemize  ait  iki  araştırma  ile   ABD ' Kongre ve  Maliye  Bakanlığının  FED  Raporları  ile  oluşan  
 tablomuzu  dikkatlerinize  sunmaktayız.Dış borcla yapılan Köprü, Avrasya tüneli ve Uçakalanı zaten FİNANSÖRLERE yarıyor.Milletin karnı bunlarla değil 6-8 TL/Kg Domates ve ekmekle doyuyor...
 
Türkiyenin  Gaz  hidratları  ve 
Doğu  Akdenizdeki  DoğalGaz  ve  Hidrokarbon /Ham Petrol  yatakları  hakkında   yapılmış  tesbitleri  gösterir   iki  araştırma  ektedir.
Aktive  edilecek  kaynaklar   olarak , Türkiye' nin  bugün  için  55 Milyar  dolar / Yıl  olan  Enerji  girdisinin  sıfırlanması  ve  bu  girdinin  6  kat  arttırılarak  her  yıl  3 Trilyon  kWh/Yıl  enerji  üretimine  imkan  verecektir. 
Halkın  ödeyeceği  elektrik  parası  en  az  3  kat  ucuzlayabilecektir.
Bu  ise  ,  Türkiye'nin  Dünya  pazarlarına  sunabileceği  ürünlerin  maliyetini   %25  ucuzlatacak  ve  rekabetini  arttıracaktır. 
Ayrca  1 Trilyon  kWh/yıl  enerji  satışı  ile  her  yıl   15 Cent x 1T kWh/yıl = 150 Milyar Dolar/yıl    Elektrik  İhracaatı-satışı  imkanı  verecektir.
GSafi Milli  Hasıla   yalnızca  elektrik  enerjisi  ile  450 Milyar Dolar / Yıl  ile  Sanayi   ve  tarımsal  ürün   rekoltesi   en az  6 kat  artış ile 4,5 Trilyon Dolar/Yıl  GSMH 'a  oluşturacaktır. .  Bugün kü    GSMH  750 Milyar  dolar /Yıl ' dır.
Ayrıca , ABD  Kongre  raporları  ile   ABD Maliye  Bakanlığı  bütçe  değerleri  baz  alınarak  hazırlamış  olduğumuz  100  yıllık  ABD  Hükümet  Bütçeleri ,  Hükümet  Borçları  ve   GSMH  hesapları  ile  Nüfus  dökümüne  ait  tablo da  ekte  sunulmuştur.  5 Mayıs , 2017 İstanbul
 
Bilgilerinize ,
Saygı ile 
MGözay / UPD
 
HAYIR İTTİFAKI Muhalefet için lider adayımı açıklıyorum
İşi ehline vermek FARZ ve FAİZ HARAM olduğunu RTE bilmiyorsa,Onun Müslüman ve İMAM lığı da SAHTE...
Hukuk devletinde YETKİ,bir görevi YALAN artı YOLSUZLUK artı TALAN yapmadan yerine getirmek için tanınır.YETKİ nin karşılıgı olarak da ,mutlaka %51 sorumluluk öngörülür.YETKİ AŞIMI VE YETKİ nin kötüye kullanımı,ancak SORUMLULUK ve ERDEM ile önlenir.
​Kazanacak liderden önce…
Kaybettiğinde bırakacak erdemli lider lazım.

Danimarka'da seçimi kaybeden sosyal demokrat parti genel başkanı, genel başkanlıktan istifa etti.
İngiltere'de seçim bitti, daha o gün bitmeden, seçimi kaybeden üç muhalefet partisinin üçünün genel başkanı da genel başkanlıktan istifa etti.
Arnavutluk'ta başbakan seçimi kaybetti, öbür seçime kadar muhalefet lideri olarak oturayım demedi, demokratik parti genel başkanlığından da istifa etti.
Yunanistan'da Avrupa Birliği'nin ekonomik yardım planını kabul edelim mi referandumu yapıldı, hayır çıktı, evet'i destekleyen ana muhalefetteki yeni demokrasi partisi'nin genel başkanı, derhal istifa etti.
İngiltere'de Avrupa Birliği'nden ayrılalım mı referandumu yapıldı, evet çıktı, hayır'ı savunan başbakan, sadece başbakanlıktan değil, o saniyede, muhafazakar parti genel başkanlığından da istifa etti.
Almanya'da seçimi kaybeden ana muhalefetteki sosyal demokrat partisi'nin genel başkanı “sorumlusu benim, yeni başlangıçlara ihtiyaç var” dedi, genel başkanlıktan istifa etti.
İsveç'te seçimi kaybeden ana muhalefetteki sosyal demokrat parti'nin genel başkanı, istifa etti.
Japonya'da seçimi kaybeden ana muhalefetteki demokratik parti'nin genel başkanı, istifa etti.
Kanada'da seçimi kaybeden muhalefetteki liberal parti'nin genel başkanı, istifa etti.

Demokraside örnek çok.

Monarşide bile örnek çok.

İspanya Kralı mesela, yeter gari dedi, biraz da gençler otursun diye, tahtını oğluna devretti.
Hollanda Kraliçesi, dünyaya kazık çakacak değiliz, gençlere yer açalım dedi, tahtını oğluna bıraktı.

İnsanlık tarihi boyunca, dünyada ilk ve tek kez, sadece Türkiye'de, bir müzayedede “koltuğa yapışmış lider tablosu” satıldığını duymuş muydunuz hiç?
Duyun.

Tasfiye edilen İktisat Bankası'na ait 322 yağlıboya tablo, 2004 senesinde, TMSF tarafından açık arttırmayla satıldı. Edip Hakkı Köseoğlu'nun “Siyasiler” isimli tablosuna 15 bin lira fiyat biçildi. Siyasetimizin acıklı halini resmeden bu tabloda… Uçurumun kenarında duran bir koltuk vardı, dört şöhretli siyasetçimiz koltuğa tutunmuştu. Boşluğa uçmamak için koltuğa yapışmış olan o dört kişi, Ecevit, Demirel, Erbakan ve Türkeş'ti.

Koltuk kapmak
Koltuk çıkmak
Koltukları kabarmak
Koltuğuna güvenmek
Kelleyi koltuğa almak
Koltuk değneği olmak
Bir koltukta iki karpuz taşımak
Koltuğunun altına sığınmak
Koltuğu doldurmak
Koltuğa yapışmak…
Dünyanın hiçbir lisanında, bizdeki kadar koltuk'lu deyim yoktur.

Türkiye'de koltuk, maalesef, sadece eşya veya vücudumuzun bir bölgesi değildir.
Yaşam biçimidir.
*
Kazanmak istiyorsak…
Kazanacak liderden önce, kaybettiğinde bırakmayı bilecek lidere ihtiyaç vardır.

ATOM

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !