HADİS - TEYYO VE BAŞVEKİLİNİN PALAVRALARI YALAN VE TALAN

YILMAZ ÖZDİL: Teyyo

TEYYO nun ​Başvekili Binali bey, kemal kılıçdaroğlu'nu eleştirdi, “yalanı meslek haline getirmiş, çok rahat yalan söylüyor, gözünüzün içine baka baka yalan söylüyor, Teyyo Pehlivan bunu görse pataklar” dedi.
*
Tebrik ediyorum binali beyi.
Şahane örnek verdi.
*
Teyyo aslında Tayyip'tir.
Palavracıların piridir.
İsminin kısaltması Teyyo.
İsmi Tayyip.
Tarih böyle palavracı görmemiştir.
Lakabı pehlivandır ama, pehlivan mehlivan değildir, dümenden kıspet giyer, güreşecekmiş gibi peşrev filan çeker, başpehlivan ayaklarına yatar, kendisini alkışlatır.
Diploması yoktur.
Sanırsın profesördür.
Otorite gibi her konuda sallar.
Tarih bilmez, coğrafya tanımaz, sanattan anlamaz, uydurur, hepsini biliyormuş gibi görünür.
Hayal dünyası öylesine geniştir ki, inanılması güç palavraları gerçek zannedilir.
Kendisini bazen Atatürk'le kıyaslar, bazen Fatih Sultan Mehmet'e benzetir, bazen ABD başkanını telefonda fırçaladığını söyler, bazen İngiltere kraliçesinin akıl danıştığını anlatır, bazen Fatih Terim'e taktik verir.
Palavradan palavraya geçerken, anlattığı palavraları karıştırır, yanlış zamanı yanlış mekanı yanlış kişileri birbirine sokar, hiç bozuntuya vermez, sanki o değil de, sen yanlış biliyormuşsun gibi davranır.
Saftirik saftirik ağzın açık şekilde dinlersen, bulmuş senin gibisini, anlattıkça anlatır, sen inandıkça o keyiflenir. Anlattıklarını ciddiye almaz da gülüp geçersen, kızar bağırır.
*
Kendisini anmamıza vesile olduğu için, miting kürsüsünden bizzat hatırlatan binali beye ne kadar teşekkür etsek azdır. Sınırsız palavra kabiliyetiyle siyaset sahnemizde habire örnek gösterilen Teyyo'yu (Tayyip İde), özellikle gençlerimizin tanımasında büyük fayda vardır.
--------------------
Erdoğan'ın hayatını anlatan Reis filminde üniversite yılları yok.
İnsan bu kadar da açık vermez ki canım...??

Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını, egemenliğini, ulus ve ülke bütünlüğünü, demokratikleşme ve eğitim alanındaki milli hedeflerini geliştirerek sonsuza kadar yaşatmaya ve barış dolu Dünya ailesi içerisinde en onurlu ve en müreffeh Türkiye idealine hizmet eden Demokrat Eğitimciler  yeni yönetimini oluşturmuştur. 

            ÇELEBİ, “Egemenlik Kayıtsız, Şartsız Milletindir” ilkesine tam anlamı ile hakim bir demokratik sistemin gelişmesi için çalışmayı, demokratik sistemi korumayı ve yaşatmayı, bağımsız hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni yüceltmeyi, bireylerin huzuru için gerekli, temiz çevre temiz toplum, dürüst yönetim ve bilinçli toplum gibi öğeleri bilimsel ve demokratik anlayışla işleyip Türkiye’yi özenilen bir ülke haline getirmeyi, Türk Ulusunun demokrasiye, insan haklarına olan inancını geliştirmeyi, Türkiye’nin ekonomik kaynaklarını, hakkaniyetli, adil ve eşitlikçi bir çerçeve içinde büyütmeyi ve ulaşılacak yüksek refah düzeyinin bireylere dengeli dağılımının sağlanmasını isteyen sendikamız   toplumun bütün kesimlerini kucaklayarak bağımsız sendikacılık anlayışı ile yoluna devam edecektir.”

15 yıldır bunu beceremeyen YALAN-TALAN ve PALAVRA Uzmanı RTE ve ERZİNCANLI BİNO ile bu iş olmadı, olmaz da...


 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !