Embed

AKEPE HEM FETÖ ve HEM RETÖ KANKA OLARAK PAPAZ ELBİSELİ İMAMLAR?

Bu AKEPE var ya?“Dün dündür” dediler; bugünü bugün gibi yaşamamıza izin vermediler. Dünü unutturduklarından bugünün değerini anlayamadık. Bu nedenledir ki geleceğimizi hazırlamayı da beceremedik. Gözlerimizi kör, kulaklarımızı sağır eyledik. Kendimize, kaderimize isyan ettik ama haksızlığa, dilsizliğe, duymazlığa, körlüğe isyan etmedik.A.daletsiz K.asımpaşalı P.aryalarının Okuyan ve okutan Gazeteci ve Aydınlarına hukuksuz tutuklamalarına ADALET istemiyle Karşı çıkmadık.

Boş Silahtan değil Boş ve yobaz insandan kork, Çünkü Şeytan boş Silahı değil aklı boş yobaz insanı doldurur.

 Düne sağır, güne dilsiz, yarına kör olmuş insanlarımızın büyük çoğunluğu. Uçup gitmiş göçmen kuşlar, kargalara kalmış meydan. O kargalar da kendileri gibi oburlarla birleşmiş, ekilen tohumlara dadanmışlar; bir bir yiyorlar hepsini. Nehirler gibi ağlayan sokaklarda bir dolu insan, hepsinin de yüzü asık, bakışları donuk bakınıyor etrafına. Yarasa çığlıklarıyla yol bulmaya çalışıyorlar. İsyan arıyorum bakışlarında az da olsa; yalana, talana isyan arıyorum ama yok.

Türkiye nasıl büyüdü?

​Kuvvetle muhtemel İstatistik Kurumu'nun rakamlarını açıkladığı Türkiye ile bizim yaşadığımız Türkiye paralel evrenlerde yaşıyorlar… Muhtemelen iki ayrı Türkiye var.Zaten devlette de eskıden Paralel FETÖ vardı,şimdi de RETÖ…

Biri büyüyor, serpiliyor, gelişiyor, zenginleşiyor. O Türkiye'de açıklanan rakamlar bizim yaşadığımız Türkiye'ye pek uymuyor ama o Türkiye'de açıklanan rakamlar bizde de geçerli oluyor. Hâlbuki biz de o, hayallerdeki Türkiye'de yaşamak istiyoruz!

Bakın, Türkiye ekonomisi 2017 ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 büyüdü… Çok şık! Bu hesaba göre hepimiz zenginleştik. Bakmayın siz işsizliğin rekor kırdığına… İş olmadığından işçi çıkarıp yine de daha çok iş yapmışız.Bankalara olan borçlar artıyor… Harika değil mi?

Tabii az buçuk hesaplama hileleri de yok değil… Mesela İstatistik Kurumu, Aralık 2016'da hesaplama yöntemini değiştirdi. “Ben bundan sonra hesaplamalarımda 2009 yılını baz alacağım” dedi.

Normalde bu tarz revizyonlarda beş yıl öncesi alınır. İstatistik Kurumu yedi yıl öncesini aldı. Belki de uğurlu rakamıdır… Ancak o yılın özelliği Türkiye ekonomisinin yıllık 4.7 küçülmüş olması açısından önemli… Ne yapsan daha iyisi çıkacağı kesin…

Rejim yapıp kilo almak gibi…

Geçen yıl tartıldığınızda 100 kilo çıkmıştınız. Aylar sonra yine bir pazartesi sabahı rejime başlamaya karar verip ve tartılıyorsunuz, 90 kiloyu kenara yazıyorsunuz. Bir ay sonra tartıldığınızda 94 kilo olmuşsunuz. Gayet güzel… Geçen yıla göre 6 kilo vermişsiniz. O hesap!

Erdoğan'ın her ortamda dile getirdiği; “bu faizler çok yüksek, bu faizle üretim olmaz” deyişi de bu sayede çürüyor. Baksanıza son yedi yılın en yüksek faizleri ile bırakın büyümeyi coşup gitmişiz! Hani yüksek faiz büyümemizi engelliyordu?On sene olması gereken amortızasyon faızler yüzünden borcumuzu bes yılda ıkıye katlıyor.

Büyümek için üretmek, üretmek için yatırım, yatırım için tasarruf gerekiyor. Düşündüğün şeye bak! Onu da revizyonla hallettik.Bır RANT ve Beton ekonomısı gıdıyor da Ne yol ne uçak alanı ne de kopru benım karnımı doyurmuyor ki….

2015 yılında eski hesaba göre milli gelirimiz 1 trilyon 953 milyar liraydı… Tasarruf oranımız ise yüzde 14 seviyelerindeydi… Şip şak bir düzeltme ile oldu mu size 2 trilyon 338 milyar liralık milli gelir… Ya tasarruf? O da yüzde 25 seviyesinde… Gel de büyüme! Tabii kâğıt üzerinde…

Kısacası boşuna büyümek için uğraşma. Sana ne kadar lazım? Kaç büyümek istiyorsun? Seni kaç büyüme kurtarır? Onu söyle. Gerisini arkadaşlar bir revizyonla hallederler…Bu da RETÖ ekonomisinin uyutan yalanı…

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !